STMicroelectronics
Produkt-Nr.:
LF253DT
Hersteller:
Paket:
8-SOIC
Charge:
-
Beschreibung:
IC OPAMP JFET 2 CIRCUIT 8SOIC
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$1.6055
$1.6055
10
$1.4326
$14.326
25
$1.36002
$34.0005
100
$1.11701
$111.701
250
$1.044202
$261.0505
500
$0.922792
$461.396
1000
$0.728517
$728.517
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Voltage - Supply Span (Max) | 36 V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Output Type | - |
| Slew Rate | 16V/µs |
| Gain Bandwidth Product | 4 MHz |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Current - Supply | 1.4mA (x2 Channels) |
| Current - Input Bias | 20 pA |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Voltage - Input Offset | 3 mV |
| Series | - |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Voltage - Supply Span (Min) | 6 V |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Number of Circuits | 2 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Amplifier Type | J-FET |
| Current - Output / Channel | 40 mA |
| Base Product Number | LF253 |