STMicroelectronics
Produkt-Nr.:
LK112M15TR
Hersteller:
Paket:
SOT-23-5
Charge:
-
Beschreibung:
IC REG LINEAR 1.5V 150MA SOT23-5
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$0.9595
$0.9595
10
$0.85785
$8.5785
25
$0.81396
$20.349
100
$0.668705
$66.8705
250
$0.625062
$156.2655
500
$0.552387
$276.1935
1000
$0.436088
$436.088
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -30°C ~ 125°C |
| Current - Quiescent (Iq) | 250 µA |
| PSRR | 55dB (400Hz) |
| Voltage - Input (Max) | 14V |
| Output Type | Fixed |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Output | 150mA |
| Output Configuration | Positive |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | SOT-23-5 |
| Control Features | Enable |
| Series | - |
| Package / Case | SC-74A, SOT-753 |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 1.5V |
| Voltage Dropout (Max) | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | LK112 |