Texas Instruments
Produkt-Nr.:
LM1084IS-3.3/NOPB
Hersteller:
Paket:
DDPAK/TO-263-3
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
IC REG LIN 3.3V 5A DDPAK/TO263-3
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$3.1065
$3.1065
10
$2.78635
$27.8635
25
$2.63416
$65.854
100
$2.28285
$228.285
250
$2.165734
$541.4335
500
$1.94332
$971.66
1000
$1.63894
$1638.94
2500
$1.556993
$3892.4825
5000
$1.498464
$7492.32
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Current - Quiescent (Iq) | 10 mA |
| PSRR | 72dB (120Hz) |
| Voltage - Input (Max) | 27V |
| Output Type | Fixed |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Output | 5A |
| Output Configuration | Positive |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | DDPAK/TO-263-3 |
| Control Features | - |
| Series | - |
| Package / Case | TO-263-4, D²Pak (3 Leads + Tab), TO-263AA |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature |
| Mfr | Texas Instruments |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 3.3V |
| Voltage Dropout (Max) | 1.5V @ 5A |
| Package | Tube |
| Base Product Number | LM1084 |