LM1117IMP-3.3/NOPB
Texas Instruments
Produkt-Nr.:
LM1117IMP-3.3/NOPB
Paket:
SOT-223
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
IC REG LINEAR 3.3V 800MA SOT223
Auf Lager : 8774
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Quiescent (Iq) 5 mA
Voltage - Input (Max) 15V
PSRR 75dB (120Hz)
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 800mA
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 10 mA
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package SOT-223
Control Features -
Series LM1117-3.3
Package / Case TO-261-4, TO-261AA
Protection Features Over Current, Over Temperature
Mfr Texas Instruments
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V
Voltage Dropout (Max) 1.2V @ 800mA