STMicroelectronics
Produkt-Nr.:
LM217T
Hersteller:
Paket:
TO-220
Charge:
-
Beschreibung:
IC REG LINEAR POS ADJ 1.5A TO220
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$1.045
$1.045
10
$0.93385
$9.3385
25
$0.88578
$22.1445
100
$0.7277
$72.77
250
$0.680276
$170.069
500
$0.601179
$300.5895
1000
$0.47461
$474.61
2500
$0.447754
$1119.385
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -25°C ~ 150°C |
| PSRR | 80dB ~ 65dB (120Hz) |
| Voltage - Input (Max) | 40V |
| Output Type | Adjustable |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Output | 1.5A |
| Output Configuration | Positive |
| Mounting Type | Through Hole |
| Voltage - Output (Max) | 37V |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | TO-220 |
| Control Features | - |
| Series | - |
| Package / Case | TO-220-3 |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 1.2V |
| Voltage Dropout (Max) | - |
| Package | Tube |
| Base Product Number | LM217 |