LM25005MH/NOPB
Texas Instruments
Produkt-Nr.:
LM25005MH/NOPB
Hersteller:
Texas Instruments
Paket:
20-HTSSOP
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
IC REG BUCK ADJ 2.5A 20HTSSOP
Auf Lager : 1954
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
Synchronous Rectifier No
Voltage - Input (Max) 42V
Output Type Adjustable
Current - Output 2.5A
Output Configuration Positive
Topology Buck
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) 37V
Product Status Active
Supplier Device Package 20-HTSSOP
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 7V
Series -
Function Step-Down
Package / Case 20-PowerTSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Frequency - Switching 50kHz ~ 500kHz
Mfr Texas Instruments
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.225V