Zuhause / Gate Drivers / LM25101CSDX/NOPB
minImg
LM25101CSDX/NOPB
Texas Instruments
Produkt-Nr.:
LM25101CSDX/NOPB
Paket:
10-WSON (4x4)
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
IC GATE DRVR HALF-BRIDGE 10WSON
Benutzer handbuch
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
Input Type Non-Inverting
Driven Configuration Half-Bridge
Rise / Fall Time (Typ) 990ns, 715ns
Number of Drivers 2
Gate Type N-Channel MOSFET
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package 10-WSON (4x4)
Current - Peak Output (Source, Sink) 1A, 1A
Series -
Package / Case 10-WDFN Exposed Pad
Voltage - Supply 9V ~ 14V
Mfr Texas Instruments
Channel Type Independent
High Side Voltage - Max (Bootstrap) 100 V
Package Tape & Reel (TR)
Logic Voltage - VIL, VIH 2.3V, -