Texas Instruments
Produkt-Nr.:
LM2574N-3.3/NOPB
Hersteller:
Paket:
8-PDIP
Charge:
-
Beschreibung:
IC REG BUCK 3.3V 500MA 8DIP
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$3.6955
$3.6955
10
$3.32215
$33.2215
25
$3.14108
$78.527
100
$2.72232
$272.232
250
$2.58267
$645.6675
500
$2.31743
$1158.715
1000
$1.954464
$1954.464
2500
$1.856737
$4641.8425
5000
$1.78694
$8934.7
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Synchronous Rectifier | No |
| Voltage - Input (Max) | 40V |
| Output Type | Fixed |
| Current - Output | 500mA |
| Output Configuration | Positive |
| Topology | Buck |
| Mounting Type | Through Hole |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 8-PDIP |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Input (Min) | 4V |
| Series | SIMPLE SWITCHER® |
| Function | Step-Down |
| Package / Case | 8-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Frequency - Switching | 52kHz |
| Mfr | Texas Instruments |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 3.3V |
| Package | Tube |
| Base Product Number | LM2574 |