LM2575SX-15/NOPB
Texas Instruments
Produkt-Nr.:
LM2575SX-15/NOPB
Hersteller:
Texas Instruments
Paket:
DDPAK/TO-263-5
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
IC REG BUCK 15V 1A TO263-5
Auf Lager : 165
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
Synchronous Rectifier No
Voltage - Input (Max) 40V
Output Type Fixed
Current - Output 1A
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package DDPAK/TO-263-5
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 4V
Series SIMPLE SWITCHER®
Function Step-Down
Package / Case TO-263-6, D²Pak (5 Leads + Tab), TO-263BA
Frequency - Switching 52kHz
Mfr Texas Instruments
Voltage - Output (Min/Fixed) 15V