LM2576HVS-3.3
UMW
Produkt-Nr.:
LM2576HVS-3.3
Beschreibung:
IC REG BUCK 3A TO263-5L
Auf Lager : 483
Ext-Preis
  • 500
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Synchronous Rectifier Yes
Voltage - Input (Max) 57V
Output Type Fixed
Current - Output 3A
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) 3.3V
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) -
Series LM2576HV
Function Step-Down
Package / Case TO-263-6, D²Pak (5 Leads + Tab), TO-263BA
Frequency - Switching 52kHz