LM2576S-3.3
UMW
Produkt-Nr.:
LM2576S-3.3
Beschreibung:
TO-263 DC-DC CONVERTERS ROHS
Auf Lager : 478
Ext-Preis
  • 500
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Synchronous Rectifier No
Voltage - Input (Max) 40V
Output Type Fixed
Current - Output 3A
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 4V
Series SIMPLE SWITCHER®
Function Step-Down
Package / Case TO-263-6, D²Pak (5 Leads + Tab), TO-263BA
Frequency - Switching 52kHz
Mfr UMW
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V