LM2594HVM-12
UMW
Produkt-Nr.:
LM2594HVM-12
Hersteller:
UMW
Paket:
8-SOP
Beschreibung:
IC REG BUCK 12V 1.5A 8SOP
Auf Lager : 3853
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
Synchronous Rectifier No
Voltage - Input (Max) 40V
Output Type Fixed
Current - Output 1.5A
Output Configuration Positive
Topology Buck
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package 8-SOP
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 4.5V
Series LM2594HV
Function Step-Down
Package / Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Frequency - Switching 150kHz
Mfr UMW
Voltage - Output (Min/Fixed) 12V