LM2596HVS-12
UMW
Produkt-Nr.:
LM2596HVS-12
Hersteller:
UMW
Paket:
TO-263-5L
Beschreibung:
TO-263 DC-DC CONVERTERS ROHS
Auf Lager : 421
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 500
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
Synchronous Rectifier No
Voltage - Input (Max) 57V
Output Type Fixed
Current - Output 3A
Output Configuration Positive
Topology Buck
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package TO-263-5L
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) -
Series LM2596HV
Function Step-Down
Package / Case TO-263-6, D²Pak (5 Leads + Tab), TO-263BA
Frequency - Switching 150kHz
Mfr UMW
Voltage - Output (Min/Fixed) 12V