LM2677SD-3.3/NOPB
Texas Instruments
Produkt-Nr.:
LM2677SD-3.3/NOPB
Paket:
14-VSON (5x6)
Beschreibung:
IC REG BUCK 3.3V 5A 14VSON
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
Synchronous Rectifier No
Voltage - Input (Max) 40V
Output Type Fixed
Current - Output 5A
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package 14-VSON (5x6)
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 8V
Series SIMPLE SWITCHER®
Function Step-Down
Package / Case 14-VDFN Exposed Pad
Frequency - Switching 260kHz
Mfr Texas Instruments
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V