Texas Instruments
Produkt-Nr.:
LM2758TLX/NOPB
Hersteller:
Paket:
12-DSBGA
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
IC LED DRVR RGLTR 700MA 12DSBGA
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Applications | Camera Flash |
| Voltage - Supply (Min) | 2.7V |
| Topology | Switched Capacitor (Charge Pump) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 12-DSBGA |
| Internal Switch(s) | Yes |
| Number of Outputs | 1 |
| Series | - |
| Type | DC DC Regulator |
| Package / Case | 12-WFBGA, DSBGA |
| Voltage - Supply (Max) | 5.5V |
| Voltage - Output | 2.7V ~ 5.3V |
| Mfr | Texas Instruments |
| Frequency | 1.25MHz |
| Dimming | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Current - Output / Channel | 700mA |
| Base Product Number | LM2758 |