STMicroelectronics
Produkt-Nr.:
LM2931ADT50R
Hersteller:
Paket:
DPAK
Charge:
-
Beschreibung:
IC REG LINEAR 5V 100MA DPAK
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$1.3395
$1.3395
10
$1.197
$11.97
25
$1.13658
$28.4145
100
$0.933565
$93.3565
250
$0.87267
$218.1675
500
$0.771191
$385.5955
1000
$0.608836
$608.836
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Current - Quiescent (Iq) | 1 mA |
| Voltage - Input (Max) | 26V |
| PSRR | 75dB (120Hz) |
| Output Type | Fixed |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Output | 100mA |
| Output Configuration | Positive |
| Current - Supply (Max) | 30 mA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | DPAK |
| Control Features | - |
| Series | - |
| Package / Case | TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63 |
| Protection Features | Current Limit, Thermal Shutdown |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 5V |
| Voltage Dropout (Max) | 0.6V @ 100mA |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | LM2931 |