Texas Instruments
Produkt-Nr.:
LM2937ES-10/NOPB
Hersteller:
Paket:
DDPAK/TO-263-3
Charge:
-
Beschreibung:
IC REG LIN 10V 500MA DDPAK
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$2.3655
$2.3655
10
$2.1204
$21.204
25
$2.0007
$50.0175
100
$1.704585
$170.4585
250
$1.600598
$400.1495
500
$1.400509
$700.2545
1000
$1.160425
$1160.425
2500
$1.080397
$2700.9925
5000
$1.040374
$5201.87
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Current - Quiescent (Iq) | 10 mA |
| Voltage - Input (Max) | 26V |
| PSRR | - |
| Output Type | Fixed |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Output | 500mA |
| Output Configuration | Positive |
| Current - Supply (Max) | 20 mA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | DDPAK/TO-263-3 |
| Control Features | - |
| Series | - |
| Package / Case | TO-263-4, D²Pak (3 Leads + Tab), TO-263AA |
| Protection Features | Mirror-Image Insertion, Over Temperature, Short Circuit, Transient Voltage |
| Mfr | Texas Instruments |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 10V |
| Voltage Dropout (Max) | 1V @ 500mA |
| Package | Tube |
| Base Product Number | LM2937 |