STMicroelectronics
Produkt-Nr.:
LM317MDT-TR
Hersteller:
Paket:
DPAK
Charge:
-
Beschreibung:
IC REG LINEAR POS ADJ 500MA DPAK
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$0.893
$0.893
10
$0.798
$7.98
25
$0.75772
$18.943
100
$0.622345
$62.2345
250
$0.58178
$145.445
500
$0.514121
$257.0605
1000
$0.405888
$405.888
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | 0°C ~ 125°C (TJ) |
| Current - Quiescent (Iq) | 10 mA |
| PSRR | 80dB ~ 65dB (120Hz) |
| Voltage - Input (Max) | 40V |
| Output Type | Adjustable |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Output | 500mA |
| Output Configuration | Positive |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Output (Max) | 37V |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | DPAK |
| Control Features | - |
| Series | - |
| Package / Case | TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63 |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature, Short Circuit |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 1.2V |
| Voltage Dropout (Max) | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | LM317 |