LM3352MTC-3.3/NOPB
Texas Instruments
Produkt-Nr.:
LM3352MTC-3.3/NOPB
Hersteller:
Texas Instruments
Paket:
16-TSSOP
Beschreibung:
IC REG CHARGE PUMP 3.3V 16TSSOP
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Synchronous Rectifier No
Voltage - Input (Max) 5.5V
Output Type Fixed
Current - Output 200mA
Output Configuration Positive
Topology Charge Pump
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 16-TSSOP
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 2.5V
Series -
Function Step-Up/Step-Down
Package / Case 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Frequency - Switching 1MHz
Mfr Texas Instruments
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V