Texas Instruments
Produkt-Nr.:
LM3407MYX/NOPB
Hersteller:
Paket:
8-HVSSOP
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
IC LED DRVR RGLTR PWM 8HVSSOP
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$1.1115
$1.1115
10
$0.99085
$9.9085
25
$0.9405
$23.5125
100
$0.772635
$77.2635
250
$0.722228
$180.557
500
$0.638248
$319.124
1000
$0.50388
$503.88
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Applications | Lighting |
| Voltage - Supply (Min) | 4.5V |
| Topology | Step-Down (Buck) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 8-HVSSOP |
| Internal Switch(s) | Yes |
| Number of Outputs | 1 |
| Series | - |
| Type | DC DC Regulator |
| Package / Case | 8-PowerTSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Voltage - Supply (Max) | 30V |
| Voltage - Output | - |
| Mfr | Texas Instruments |
| Frequency | 300kHz ~ 1MHz |
| Dimming | PWM |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Current - Output / Channel | 350mA |
| Base Product Number | LM3407 |