Texas Instruments
Produkt-Nr.:
LM3444MMX/S7002724
Hersteller:
Paket:
10-VSSOP
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
PROTOTYPE
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Applications | Lighting |
| Voltage - Supply (Min) | 8V |
| Topology | Step-Down (Buck) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 10-VSSOP |
| Internal Switch(s) | No |
| Number of Outputs | 1 |
| Series | - |
| Type | AC DC Offline Switcher |
| Package / Case | 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Voltage - Supply (Max) | 13V |
| Voltage - Output | 9V ~ 60V |
| Mfr | Texas Instruments |
| Frequency | 350kHz |
| Dimming | Analog, PWM |
| Package | Bulk |
| Current - Output / Channel | 2A |