LM3671MF-1.875/NOPB
Texas Instruments
Produkt-Nr.:
LM3671MF-1.875/NOPB
Paket:
SOT-23-5
Beschreibung:
IC REG BUCK 1.875V 600MA SOT23-5
Auf Lager : 621
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Synchronous Rectifier Yes
Voltage - Input (Max) 5.5V
Output Type Fixed
Current - Output 600mA
Product Status Active
Supplier Device Package SOT-23-5
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 2.7V
Series -
Function Step-Down
Package / Case SC-74A, SOT-753
Frequency - Switching 2MHz
Mfr Texas Instruments
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.875V