LM3676SD-3.3/NOPB
Texas Instruments
Produkt-Nr.:
LM3676SD-3.3/NOPB
Paket:
8-WSON (3x3)
Beschreibung:
IC REG BUCK 3.3V 600MA 8WSON
Auf Lager : 15
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -30°C ~ 85°C (TA)
Synchronous Rectifier Yes
Voltage - Input (Max) 5.5V
Output Type Fixed
Current - Output 600mA
Product Status Active
Supplier Device Package 8-WSON (3x3)
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 2.9V
Series -
Function Step-Down
Package / Case 8-WFDFN Exposed Pad
Frequency - Switching 2MHz
Mfr Texas Instruments
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V