LM385BM-2.5/NOPB
Texas Instruments
Produkt-Nr.:
LM385BM-2.5/NOPB
Paket:
8-SOIC
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
IC VREF SHUNT 1.5% 8SOIC
Auf Lager : 64
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)
Noise - 0.1Hz to 10Hz -
Output Type Fixed
Tolerance ±1.5%
Current - Output 20 mA
Mounting Type Surface Mount
Current - Supply -
Temperature Coefficient 150ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 8-SOIC
Reference Type Shunt
Noise - 10Hz to 10kHz 120µVrms
Series -
Current - Cathode 20 µA
Package / Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Mfr Texas Instruments
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.5V