STMicroelectronics
Produkt-Nr.:
LM393ADT
Hersteller:
Paket:
8-SOIC
Charge:
-
Beschreibung:
IC COMPARATOR 2 GEN PUR 8SOIC
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$0.5225
$0.5225
10
$0.4484
$4.484
25
$0.41876
$10.469
100
$0.33497
$33.497
250
$0.311068
$77.767
500
$0.263207
$131.6035
1000
$0.203395
$203.395
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Propagation Delay (Max) | - |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| CMRR, PSRR (Typ) | - |
| Output Type | Open-Collector, Rail-to-Rail |
| Current - Output (Typ) | 18mA @ 5V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Voltage - Input Offset (Max) | 2mV @ 30V |
| Series | - |
| Type | General Purpose |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 2V ~ 36V, ±1V ~ 18V |
| Number of Elements | 2 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Current - Input Bias (Max) | 0.1µA @ 5V |
| Hysteresis | - |
| Current - Quiescent (Max) | 2.5mA |
| Base Product Number | LM393 |