LM3940IT-3.3/NOPB
Texas Instruments
Produkt-Nr.:
LM3940IT-3.3/NOPB
Paket:
TO-220-3
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
IC REG LINEAR 3.3V 1A TO220-3
Auf Lager : 3635
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
PSRR -
Voltage - Input (Max) 7.5V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 1A
Output Configuration Positive
Mounting Type Through Hole
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package TO-220-3
Control Features -
Series -
Package / Case TO-220-3
Protection Features Over Temperature, Short Circuit
Mfr Texas Instruments
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V
Voltage Dropout (Max) 0.2V @ 100mA