LM3S3748-IQC50-A0
Texas Instruments
Produkt-Nr.:
LM3S3748-IQC50-A0
Paket:
100-LQFP (14x14)
Beschreibung:
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 100LQFP
Benutzer handbuch
DigiKey Programmable Verified
Core Processor ARM® Cortex®-M3
Speed 50MHz
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 64K x 8
Number of I/O 61
Peripherals Brown-out Detect/Reset, DMA, POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package 100-LQFP (14x14)
Oscillator Type Internal
EEPROM Size -
Series Stellaris® ARM® Cortex®-M3S 3000
Package / Case 100-LQFP
Core Size 32-Bit Single-Core
Mfr Texas Instruments
Connectivity I²C, IrDA, Microwire, QEI, SPI, SSI, UART/USART, USB
Program Memory Size 128KB (128K x 8)
Data Converters A/D 8x10b
Package Tray
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 2.25V ~ 2.75V