LM3S6100-IBZ25-A2
Texas Instruments
Produkt-Nr.:
LM3S6100-IBZ25-A2
Paket:
108-BGA (10x10)
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 108BGA
Core Processor ARM® Cortex®-M3
Speed 25MHz
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 16K x 8
Number of I/O 30
Peripherals Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 108-BGA (10x10)
Oscillator Type Internal
EEPROM Size -
Series Stellaris® ARM® Cortex®-M3S 6000
Package / Case 108-LFBGA
Core Size 32-Bit Single-Core
Mfr Texas Instruments
Connectivity Ethernet, IrDA, Microwire, SPI, SSI, UART/USART
Program Memory Size 64KB (64K x 8)
Data Converters -
Package Tray
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 2.25V ~ 2.75V