LM3S615-IQN50-C2T
Texas Instruments
Produkt-Nr.:
LM3S615-IQN50-C2T
Paket:
48-LQFP (7x7)
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 48LQFP
Core Processor ARM® Cortex®-M3
Speed 50MHz
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 8K x 8
Number of I/O 34
Peripherals Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 48-LQFP (7x7)
Series Stellaris® ARM® Cortex®-M3S 600
Package / Case 48-LQFP
Core Size 32-Bit Single-Core
Mfr Texas Instruments
Connectivity I²C, Microwire, SPI, SSI, UART/USART
Program Memory Size 32KB (32K x 8)
Data Converters A/D 2x10b
Package Tape & Reel (TR)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 3V ~ 3.6V