Zuhause / Microcontrollers / LM3S8G62-IQC80-A2T
minImg
LM3S8G62-IQC80-A2T
Texas Instruments
Produkt-Nr.:
LM3S8G62-IQC80-A2T
Paket:
100-LQFP (14x14)
Beschreibung:
IC MCU 32BIT 384KB FLASH 100LQFP
Core Processor ARM® Cortex®-M3
Speed 80MHz
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 100-LQFP (14x14)
Series Stellaris® ARM® Cortex®-M3S 8000
Package / Case 100-LQFP
Program Memory Size 384KB (384K x 8)
Data Converters A/D 16x12b
Package Tape & Reel (TR)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 3V ~ 3.6V