Zuhause / Voltage Reference / LM4040CIZ-2.5/LFT8
minImg
LM4040CIZ-2.5/LFT8
Texas Instruments
Produkt-Nr.:
LM4040CIZ-2.5/LFT8
Hersteller:
Texas Instruments
Paket:
TO-92-3
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
IC VREF SHUNT 0.5% TO92-3
Auf Lager : 5183
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Noise - 0.1Hz to 10Hz -
Output Type Fixed
Tolerance ±0.5%
Current - Output 15 mA
Mounting Type Through Hole
Current - Supply -
Temperature Coefficient 100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package TO-92-3
Reference Type Shunt
Noise - 10Hz to 10kHz 35µVrms
Series -
Current - Cathode 65 µA
Package / Case TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA)
Mfr Texas Instruments
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.5V