Texas Instruments
Produkt-Nr.:
LM4918LQ/NOPB
Hersteller:
Paket:
32-WQFN (6x6)
Charge:
-
Beschreibung:
IC AMP CLASS AB STER 1.1W 32WQFN
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Output Type | 2-Channel (Stereo) |
| Max Output Power x Channels @ Load | 1.1W x 2 @ 8Ohm |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Obsolete |
| Supplier Device Package | 32-WQFN (6x6) |
| Series | Boomer® |
| Type | Class AB |
| Package / Case | 32-WFQFN Exposed Pad |
| Voltage - Supply | 2.7V ~ 5.5V |
| Mfr | Texas Instruments |
| Features | Depop, Mute, Shutdown, Thermal Protection, Volume Control |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | LM4918 |