Texas Instruments
Produkt-Nr.:
LM49450SQX/NOPB
Hersteller:
Paket:
32-WQFN (5x5)
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
IC AMP CLASS D STER 2.5W 32WQFN
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Output Type | 2-Channel (Stereo) with Stereo Headphones |
| Max Output Power x Channels @ Load | 2.5W x 2 @ 4Ohm |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 32-WQFN (5x5) |
| Series | Boomer® |
| Type | Class D |
| Package / Case | 32-WFQFN Exposed Pad |
| Voltage - Supply | 2.7V ~ 5.5V |
| Mfr | Texas Instruments |
| Features | 3D, DAC, Depop, I²C, I²S, Mute, Short-Circuit and Thermal Protection, Shutdown, Volume Control |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | LM49450 |