LM53600MQDSXRQ1
Texas Instruments
Produkt-Nr.:
LM53600MQDSXRQ1
Hersteller:
Texas Instruments
Paket:
10-WSON (3x3)
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
IC REG BUCK ADJ 650MA 10WSON
Auf Lager : 3000
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 3000
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 150°C (TJ)
Synchronous Rectifier Yes
Voltage - Input (Max) 36V
Output Type Adjustable
Current - Output 650mA
Output Configuration Positive
Topology Buck
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) 6V
Product Status Active
Supplier Device Package 10-WSON (3x3)
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 3.8V
Series Automotive, AEC-Q100
Function Step-Down
Package / Case 10-WFDFN Exposed Pad
Frequency - Switching 2.1MHz
Mfr Texas Instruments
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V