LM73606EVM-5V-400K
Texas Instruments
Produkt-Nr.:
LM73606EVM-5V-400K
Hersteller:
Texas Instruments
Beschreibung:
EVAL BOARD FOR LM73606
Auf Lager : 14
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Main Purpose DC/DC, Step Down
Current - Output 6A
Product Status Active
Series -
Regulator Topology Buck
Frequency - Switching 400kHz
Supplied Contents Board(s)
Note -
Voltage - Output 5V
Board Type Fully Populated
Outputs and Type 1, Non-Isolated
Mfr Texas Instruments
Utilized IC / Part LM73606
Package Bulk
Voltage - Input 6V ~ 36V