LM78M15CT/NOPB
Texas Instruments
Produkt-Nr.:
LM78M15CT/NOPB
Hersteller:
Texas Instruments
Paket:
TO-220-3
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
IC REG LINEAR 15V 500MA TO220-3
Auf Lager : 539
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Quiescent (Iq) 3 mA
PSRR 69dB (120Hz)
Voltage - Input (Max) 35V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 500mA
Output Configuration Positive
Mounting Type Through Hole
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package TO-220-3
Control Features -
Series -
Package / Case TO-220-3
Protection Features Over Current, Over Temperature, Short Circuit
Mfr Texas Instruments
Voltage - Output (Min/Fixed) 15V