LM8801TM-1.82EV/NOPB
Texas Instruments
Produkt-Nr.:
LM8801TM-1.82EV/NOPB
Hersteller:
Texas Instruments
Beschreibung:
BOARD EVAL FOR LM8801TM-1.82
Benutzer handbuch
Main Purpose DC/DC, Step Down
Current - Output 600mA
Product Status Obsolete
Series -
Regulator Topology Buck
Frequency - Switching 6MHz
Supplied Contents Board(s)
Voltage - Output 1.82V
Board Type Fully Populated
Outputs and Type 1, Isolated
Mfr Texas Instruments
Utilized IC / Part LM8801
Package Box
Voltage - Input 2.3V ~ 5.5V