LM9076BMAX-3.3/NOPB
Texas Instruments
Produkt-Nr.:
LM9076BMAX-3.3/NOPB
Hersteller:
Texas Instruments
Paket:
8-SOIC
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
IC REG LINEAR 3.3V 150MA 8SOIC
Auf Lager : 947
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Quiescent (Iq) 45 µA
Voltage - Input (Max) 40V
PSRR 60dB (120kHz)
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 150mA
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 4.5 mA
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package 8-SOIC
Control Features Enable, Reset
Series -
Package / Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Protection Features Over Temperature
Mfr Texas Instruments
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V
Voltage Dropout (Max) 0.25V @ 150mA