LMCI0201-1N6ST
Venkel
Produkt-Nr.:
LMCI0201-1N6ST
Beschreibung:
FIXED IND 1.6NH 410MA 130MOHM SM
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 13 @ 500MHz
Height - Seated (Max) 0.013" (0.33mm)
Tolerance ±0.3nH
Current Rating (Amps) 410 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 130mOhm
Inductance 1.6 nH
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Frequency - Self Resonant 10GHz