LMCI1608-6N8KT
Venkel
Produkt-Nr.:
LMCI1608-6N8KT
Beschreibung:
FIXED IND 6.8NH 500MA 300MOHM SM
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 10 @ 100MHz
Height - Seated (Max) 0.037" (0.95mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 500 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 300mOhm
Inductance 6.8 nH
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Frequency - Self Resonant 5GHz