Texas Instruments
Produkt-Nr.:
LME49810TB/NOPB
Hersteller:
Paket:
TO-247-15
Charge:
-
Beschreibung:
IC AMP AB MONO 300W TO247-15
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Output Type | 1-Channel (Mono) |
| Max Output Power x Channels @ Load | 300W x 1 @ 8Ohm |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Obsolete |
| Supplier Device Package | TO-247-15 |
| Series | - |
| Type | Class AB |
| Package / Case | TO-247AE-15 Formed Leads |
| Voltage - Supply | ±20V ~ 100V |
| Mfr | Texas Instruments |
| Features | Mute, Thermal Protection |
| Package | Tube |
| Base Product Number | LME49810 |