Zuhause / Comparators / LMP7300MM/NOPB
minImg
LMP7300MM/NOPB
Texas Instruments
Produkt-Nr.:
LMP7300MM/NOPB
Hersteller:
Texas Instruments
Paket:
8-VSSOP
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
IC COMPARATR 1 W/VOLT REF 8VSSOP
Auf Lager : 1178
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Propagation Delay (Max) 15µs
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
CMRR, PSRR (Typ) 100dB CMRR, 100dB PSRR
Output Type CMOS, Open-Collector, TTL
Current - Output (Typ) -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package 8-VSSOP
Voltage - Input Offset (Max) 1mV @ 5V
Series LMP®, PowerWise®
Type with Voltage Reference
Package / Case 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Mfr Texas Instruments
Voltage - Supply, Single/Dual (±) 2.7V ~ 12V, ±1.35V ~ 6V
Number of Elements 1
Package Tape & Reel (TR)
Current - Input Bias (Max) 0.003µA @ 5V
Hysteresis 1mV