Texas Instruments
Produkt-Nr.:
LMQ62440BPPQRJRRQ1
Hersteller:
Paket:
14-VQFN-HR (4x3.5)
Charge:
-
Beschreibung:
AUTOMOTIVE 3-V TO 36-V, 4-A, LOW
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$4.8165
$4.8165
10
$4.32915
$43.2915
25
$4.0926
$102.315
100
$3.546825
$354.6825
250
$3.364976
$841.244
500
$3.019385
$1509.6925
1000
$2.546475
$2546.475
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Synchronous Rectifier | Yes |
| Voltage - Input (Max) | 36V |
| Output Type | Fixed |
| Current - Output | 4A |
| Output Configuration | Positive |
| Topology | Buck |
| Mounting Type | Surface Mount, Wettable Flank |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 14-VQFN-HR (4x3.5) |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Input (Min) | 3V |
| Series | - |
| Function | Step-Down |
| Package / Case | 14-VFQFN |
| Frequency - Switching | 2.1MHz |
| Mfr | Texas Instruments |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 3.3V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | LMQ62440 |