LMR16006YQ3DDCTQ1
Texas Instruments
Produkt-Nr.:
LMR16006YQ3DDCTQ1
Hersteller:
Texas Instruments
Paket:
SOT-23-THIN
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
IC REG BUCK 3.3V 600MA TSOT23-6
Auf Lager : 2069
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
Synchronous Rectifier No
Voltage - Input (Max) 40V
Output Type Fixed
Current - Output 600mA
Output Configuration Positive
Topology Buck
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package SOT-23-THIN
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 4V
Series Automotive, AEC-Q100, SIMPLE SWITCHER®
Function Step-Down
Package / Case SOT-23-6 Thin, TSOT-23-6
Frequency - Switching 2.1MHz
Mfr Texas Instruments
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V