STMicroelectronics
Produkt-Nr.:
LMV358IYPT
Hersteller:
Paket:
8-TSSOP
Charge:
-
Beschreibung:
IC OPAMP GP 2 CIRCUIT 8TSSOP
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$1.368
$1.368
10
$1.21885
$12.1885
25
$1.1571
$28.9275
100
$0.95057
$95.057
250
$0.88863
$222.1575
500
$0.785289
$392.6445
1000
$0.61996
$619.96
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Voltage - Supply Span (Max) | 6 V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Slew Rate | 0.45V/µs |
| Gain Bandwidth Product | 1.3 MHz |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Current - Supply | 162µA |
| Current - Input Bias | 16 nA |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 8-TSSOP |
| Voltage - Input Offset | 100 µV |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Package / Case | 8-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Voltage - Supply Span (Min) | 2.7 V |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Number of Circuits | 2 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Current - Output / Channel | 160 mA |
| Base Product Number | LMV358 |