Zuhause / Comparators / LMV7275MF/NOPB
minImg
LMV7275MF/NOPB
Texas Instruments
Produkt-Nr.:
LMV7275MF/NOPB
Hersteller:
Texas Instruments
Paket:
SOT-23-5
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
IC COMPARATOR 1 GEN PUR SOT23-5
Auf Lager : 4082
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Propagation Delay (Max) 2.1µs
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
CMRR, PSRR (Typ) 78dB CMRR, 80dB PSRR
Output Type CMOS, Open-Drain, Rail-to-Rail
Current - Output (Typ) -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOT-23-5
Voltage - Input Offset (Max) 4mV @ 5V
Series -
Type General Purpose
Package / Case SC-74A, SOT-753
Mfr Texas Instruments
Voltage - Supply, Single/Dual (±) 1.8V ~ 5.5V, ±0.9V ~ 2.75V
Number of Elements 1
Package Tape & Reel (TR)
Current - Input Bias (Max) 0.01µA @ 5V