Texas Instruments
Produkt-Nr.:
LMZ14202EXTTZ/NOPB
Hersteller:
Paket:
TO-PMOD-7
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
DC DC CONVERTER 0.8-6V
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$23.9495
$23.9495
5
$23.7614
$118.807
10
$23.57805
$235.7805
25
$23.20926
$580.2315
50
$22.10403
$1105.2015
100
$20.26198
$2026.198
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Applications | ITE (Commercial) |
| Voltage - Output 2 | - |
| Voltage - Output 3 | - |
| Voltage - Input (Max) | 42V |
| Voltage - Output 1 | 0.8 ~ 6V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 0.40" L x 0.39" W x 0.18" H (10.2mm x 9.9mm x 4.6mm) |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | TO-PMOD-7 |
| Current - Output (Max) | 2A |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Input (Min) | 6V |
| Control Features | Enable, Active High |
| Series | SIMPLE SWITCHER® |
| Type | Non-Isolated PoL Module |
| Package / Case | TO-PMOD-7, Power Module |
| Efficiency | 90% |
| Mfr | Texas Instruments |
| Features | UVLO |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | LMZ14202 |