LP38690SD-1.8/NOPB
Texas Instruments
Produkt-Nr.:
LP38690SD-1.8/NOPB
Hersteller:
Texas Instruments
Paket:
6-WSON (3x3)
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
IC REG LINEAR 1.8V 1A 6WSON
Auf Lager : 1046
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Quiescent (Iq) 55 µA
Voltage - Input (Max) 10V
PSRR 55dB (120Hz)
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 1A
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 100 µA
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package 6-WSON (3x3)
Control Features -
Series -
Package / Case 6-WDFN Exposed Pad
Protection Features Over Temperature
Mfr Texas Instruments
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.8V
Voltage Dropout (Max) 1.6V @ 1A