LP38692SD-2.5/NOPB
Texas Instruments
Produkt-Nr.:
LP38692SD-2.5/NOPB
Paket:
6-WSON (3x3)
Beschreibung:
IC REG LINEAR 2.5V 1A 6WSON
Auf Lager : 499
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Quiescent (Iq) 55 µA
Voltage - Input (Max) 10V
PSRR 55dB (120Hz)
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 1A
Product Status Active
Supplier Device Package 6-WSON (3x3)
Control Features -
Series -
Package / Case 6-WDFN Exposed Pad
Protection Features Over Temperature
Mfr Texas Instruments
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.5V
Voltage Dropout (Max) 1.3V @ 1A