Texas Instruments
Produkt-Nr.:
LP3891EMRX-1.2/NOPB
Hersteller:
Paket:
8-SO PowerPad
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
IC REG LIN 1.2V 800MA 8SO PWRPAD
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$3.6005
$3.6005
10
$3.23285
$32.3285
25
$3.05672
$76.418
100
$2.649075
$264.9075
250
$2.513244
$628.311
500
$2.25511
$1127.555
1000
$1.9019
$1901.9
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Current - Quiescent (Iq) | 30 µA |
| Voltage - Input (Max) | 5.5V |
| PSRR | 80dB ~ 65dB (120Hz ~ 1kHz) |
| Output Type | Fixed |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Output | 800mA |
| Output Configuration | Positive |
| Current - Supply (Max) | 8 mA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 8-SO PowerPad |
| Control Features | Enable |
| Series | - |
| Package / Case | 8-PowerSOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature, Short Circuit, Under Voltage Lockout (UVLO) |
| Mfr | Texas Instruments |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 1.2V |
| Voltage Dropout (Max) | 0.43V @ 800mA |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | LP3891 |